Drukuj stronę

Wydarzenia

 • 17 listopada br. Krajowy Punkt Kontaktowy Europejskiej Sieci Migracyjnej w Polsce zorganizował trzynastą konferencję Krajowej Sieci Migracyjnej pt.: „Potencjalne kierunki napływu imigrantów – Azja Centralna”. Głównym celem konferencji była próba oceny skutków i uwarunkowań potencjalnego nowego napływu imigrantów do Polski z krajów regionu Azji Centralnej. Konferencja odbyła się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie Prezes PAIWG, Barbara Kamińska-Szuba przedstawiła problematykę i założenia austriackiej polityki emigracyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją PAIWG przygotowaną na konferencję.

  Rozwiń
 • Wiceprezes PAIH Wojciech Fedko oraz prezes Stowarzyszenia Hanna Stypułkowska-Goutierre

  Współpracę z izbami handlowymi, a przez to intensyfikację działań Zagranicznych Biur Handlowych zapewni porozumienie między PAIH a nowo powstałym Stowarzyszeniem Polskich Izb Handlowych za Granicą. - Nasze cele są zbieżne - większa konkurencyjność rodzimych przedsiębiorstw i umacnianie ich pozycji za granicą. Dlatego też jestem przekonany, że bliższe relacje między nami, otwieranymi przez nas biurami handlowymi i polskimi izbami na świecie przyniesie wymierne korzyści polskiemu biznesowi - przekonuje wiceprezes PAIH Wojciech Fedko. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele 18 izb, w tym m.in. z Norwegii, Szwecji, Austrii, USA (Nowy Jork, Florida i Kalifornia), Izraela, Francji, Niemiec, Brazylii, Hiszpanii, Holandii, Argentyny, Serbii, którzy wspierają powstanie Stowarzyszenia. Austrię reprezentowała Prezes PAIWG Barbara Kamińska-Szuba.

  Rozwiń
 • 6 listopada w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu odbędzie się konferencja „POLSKIE ORGANIZACJE BIZNESOWE NA ŚWIECIE: Jak wykorzystać potencjał istniejących struktur dla wsparcia rodzimych przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej”. Podczas wydarzenia przedstawiciele polskich izb handlowych i organizacji biznesowych działających za granicą wraz z przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zaprezentują nowy projekt biznesowy, która pomoże polskim firmom na zagranicznych rynkach. 
  Rozwiń
 • W dniu 18 października 2016 roku na Wiedeńskim Uniwersytecie Ekonomicznym odbył się panel dyskusyjny pod tytułem „Wzorcowy kraj Polska – perspektywy dalszego rozwoju gospodarczego”. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez organizację CEE Cercle, Instytut Języków Słowiańskich przy Wiedeńskim Uniwersytecie Ekonomicznym oraz PAIWG, Polsko-Austriacką Inicjatywę Współpracy Gospodarczej.

  Rozwiń
 • Ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu pt.„Austria – możliwości ekspansji dla polskich przedsiębiorców”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3 w dniu 9 marca 2016 r. o godz. 9.30.
  Szkolenie skierowane jest  do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, zamierzających zawierać umowy z partnerami austriackimi, a także do osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej w Austrii. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z informacjami nt. rynku austriackiego, podmiotów wspierających, różnic kulturowych, a także z prawnymi i praktycznymi aspektami rozpoczynania działalności gospodarczej oraz zawierania umów z austriackimi kontrahentami.

  Rozwiń
 • Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż mgr Barbara Kamińska-Szuba w dniu 8 lutego 2016 otrzymała tytuł Akredytowanego Doradcy Eksportowego Austriackiej Izby Gospodarczej. Barbara Kamińska-Szuba jest jedyną w Austrii osobą polskiego pochodzenia, mogąca pochwalić się tym tytułem. Zdobycie certyfikatu poprzedziły intensywne szkolenia z austriackimi ekspertami z zakresu handlu zagranicznego i internacjonalizacji przedsiębiorstw. Akredytacja jest zwieńczeniem dotychczasowej pracy na rzecz zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy austriackimi i polskimi przedsiębiorstwami, a jednocześnie potwierdzeniem wysokiej jakości usług świadczonych przez naszą organizację.
  Rozwiń
 • Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż Polsko-Austriacka Inicjatywa Współpracy Gospodarczej objęła patronat nad IV Kongresem Kolejowym, który odbędzie się 09.10.2014 w ŁodziPodczas poprzedniej, trzeciej edycji Kongresu Kolejowego, 5 listopada, w Warszawie spotkali się przedstawiciele biznesu, menadżerowie, jak również politycy najwyższego szczebla i samorządowcy, zainteresowani rozwojem transportu szynowego i jego pozytywnym wpływem na całość polskiej gospodarki. W stosunkowo krótkim czasie Kongres Kolejowy stał się największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem w sektorze kolejowym. To spotkanie, w którym powinien uczestniczyć każdy, komu dobro kolei w Polsce nie jest obce.

  Rozwiń
 • Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż Polsko-Austriacka Inicjatywa Współpracy Gospodarczej objęła patronat nad IX Forum Outsourcingu, które odbędzie się 24.04.2014 w Berlinie (IX Polish Outsourcing Forum, Berlin 24.04.2014). Celem Forum jest przedstawienie potencjału Polski w obszarze outsourcingu IT, doświadczenia w procesach badawczo-rozwojowych, zaprezentowanie know-how zgromadzonego w Polskich Klastrach IT oraz promocja podmiotów świadczących szeroko-pojęte usługi IT w Polsce i wspierających rynki niemieckojęzyczne. Więcej informacji (...)

  Rozwiń
 • Konferencja Gospodarcza Wiedeń 31.03.2014

  W dniu 31 marca 2014 w Stacji Naukowej PAN w Wiedniu odbyła się konferencja gospodarcza z udziałem polskich i austriackich firm zorganizowana przez WPOwA Forum Polonii we współpracy z WPHI Ambasady RP w Wiedniu, Wiedeńską Agencją Gospodarczą, Jaworznicką Izbą Gospodarczą oraz Chrzanowską Izbą Gospodarczą.
  W konferencji zainicjowanej przez Forum Polonii udział wzięli przedstawiciele 12 polskich oraz 9 austriackich przedsiębiorstw. Polsko-Austriacka Inicjatywa Współpracy Gospodarczej w prezentacji przygotowanej przez Panią Barbarę Kamińską-Szuba przedstawiła możliwości ekspansywnych działań polskich i austriackich firm pozwalające na efektywne wykorzystanie potencjału rynkowego obydwu krajów.
  Rozwiń
 • Misja gospodarcza ŁSSE w Austrii

  W dniach 4-7 marca br. przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wzięli udział w spotkaniach biznesowych w Austrii. Wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wiedniu, (którą reprezentowali Jerzy Jędrzejewski, I Radca Ambasady RP w Wiedniu, Kierownik WPHI w Wiedeniu i Jan Walkiewicz, I Sekretarz Ambasady) oraz Austriacką Izbą Handlową (Wirtschaftskammer Österreich, z Christianem Gessl na czele) i Aussen Wirtschafts Center Warschau (którą reprezentował jej szef – dr Ernst Knopp), Urszula Wöltjen i Bartosz Rzętkiewicz przedstawili ofertę i możliwości inwestycyjnych w ŁSSE.
  W spotkaniu w Wiedniu, które odbyło się 5. marca wzięli udział także przedstawiciele PAIWG.
  Rozwiń
 • V Forum Rynku Spożywczego i Handlu - Warszawa, Hotel Sheraton (15-16.09.2012)

  15-16 października 2012 r. w Warszawie w hotelu Sheraton odbędzie się V Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Będzie to największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu oraz handlowemu. Doroczne spotkanie przedstawicieli największych przedsiębiorstw producentów, przetwórców i dystrybutorów żywności w Polsce organizowane jest przy współudziale organizacji branżowych, przedstawicieli rządu oraz osób mających realny wpływ na zmiany w sektorze spożywczym w Polsce. Także Barbara  Kamińska-Szuba, Prezes PAIWG, organizacji wspierającej polski eksport w Austrii, będzie obecna na tej konferencji.

   

  Rozwiń
 • Forum kooperacji "Marktplatz Österreich" oferuje przedstawicielom działów zakupów wyjątkową okazję do spotkania z austriackimi oferentami i producentami artykułów spożywczych i napojów. Osoby zainteresowane udziałem w forum proszone są o rejestrację online do 31 lipca 2012.

  Rozwiń
 • Bliska odległość austriackiego rynku od Polski, krótki czas transportu przewożonej żywności pozwalający na zachowanie jej świeżości, relatywnie niskie koszty transportu i ubezpieczeń, duża Polonia w Austrii licząca ok. 100 tys. jako potencjalni nabywcy naszej żywności (nawyki kulinarne) oraz możliwość zainteresowania Austriaków polską ofertą spożywczą (...) 

  Rozwiń
 • Business Hub Silesia. Atrakcyjność inwestycyjna Metropolii Silesia a rzeczywistość gospodarcza i oczekiwania inwestorów.
  Konferencja, 29 maja 2012, hotel Angelo, Katowice.
  Rozwiń
 • Wieczór operowy zorganizowany przez PAIWG

  W dniu 2 marca 2012 w wiedeńskiej stacji Polskiej Akademii Nauk odbył się wieczór operowy zorganizowany przez Polsko-Austriacką Inicjatywę Współpracy Gospodarczej. W trakcie tego wieczoru wystąpili następujący artyści (...)

  Rozwiń
 • Prezes PAIiIZ Sławomir Majman wziął udział w polsko-austriackim forum gospodarczym, które odbyło się w ramach oficjalnej wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Wiedniu.

  Rozwiń
 • Prezydent RP Bronisław Komorowski z wizytą w Austrii (13/14.07.2011 r.)

  Z dwudniową wizytą oficjalną przebywał w Austrii prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką. W programie wizyty znalazły się rozmowy z prezydentem Austrii, Heinzem Fischerem, dotyczące głównie agendy europejskiej (priorytety polskiego przewodnictwa, bezpieczeństwo energetyczne, rozszerzenie, polityka sąsiedztwa), a także (...) 
  Rozwiń
 • Spotkanie informacyjne "Wspólny rynek pracy od 1.05.2011 r."

  Wiedeń, 20 kwietnia 2011 roku, o godz.19:00

  Gewerbehaus (Rudolf Sallinger-Platz 1, 1030 Wien)

  Pan Mag. Jerzy Jędrzejewski, Radca - Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wiedniu uprzejmie zaprasza na wieczór informacyjny z ekspertami z Wiedeńskiej Izby Gospodarczej (Wirtschaftskammer Wien) na temat wspólnego rynku pracy od 1 maja 2011 roku. 

  Materiały informacyjne będą dostępne bezpłatnie.

  Rozwiń
 • Powiązanie tradycji z nowoczesnością jest tematem wystawy polskiego wzornictwa przemysłowego, która odbędzie się w dniach 13-15 grudnia w wiedeńskim MuseumsQuartier. Indywidualne kreowanie wzorów przemysłowych służy nie tylko przekazaniu uniwersalnych wartości estetycznych, ale również pozwala na promocję symboli, tradycji i...

  Rozwiń
 • Spotkanie informacyjne "Polskie firmy w Austrii"

  W dniu 2 grudnia 2010 r. w hotelu SAVOYEN w Wiedniu odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli polskich firm, którego organizatorami byli: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie Polskiej w Wiedniu, Austriacka Izba Gospodarcza (WKO) oraz Wspólnota Polskich Organizacji w Austrii „Forum Polonii”. Moderację spotkania prowadziła...

  Rozwiń
EUR PLN CHARTS