Drukuj stronę

Witamy na witrynie PAIWG!

PAIWG (Polsko-Austriacka Inicjatywa Współpracy Gospodarczej) jest organizacją, zrzeszającą firmy z różnych branż, zainteresowane polsko-austriacką współpracą gospodarczą, a także specjalistów z dziedziny handlu zagranicznego, ekonomii, marketingu i prawa.

 

PAIWG inicjuje i wspiera rozwój stosunków handlowych pomiędzy polskimi i austriackimi podmiotami gospodarczymi. Celem głównym organizacji jest stworzenie wspólnej platformy dla ekspansywnych działań polskich i austriackich firm, która pozwoli na efektywne wykorzystanie potencjału rynkowego obydwu krajów. Nasze projekty internacjonalizacji realizowane dla polskich przedsiębiorstw obejmują także pozostałe kraje niemieckojęzyczne (Niemcy, Szwajcarię i Luksemburg).

 

PAIWG jest kompetentnym partnerem skoncentrowanym wokół wszystkich aspektów związanych z projektami internacjonalizacji przedsiębiorstw, począwszy od analiz rynkowych, poprzez kojarzenie partnerów handlowych w eksporcie, a skończywszy na wsparciu przy bezpośrednich inwestycjach zagranicznych oraz wykorzystaniu możliwości dotacyjnych dla przedsiębiorstw – zarówno w Austrii, jak i w Polsce.

Zapraszamy Państwa do współpracy.
Zarząd PAIWG

Aktualności

 • Polskie kosmetyki RESIBO w Austrii

  Małgorzata Kawalec, Export Key Account Manager: "Resibo jest marką, która stawia pierwsze kroki na rynkach zagranicznych, ale są to kroki milowe, ponieważ skupiamy się na wyselekcjonowaniu odpowiednich partnerów i kanałów dystrybucyjnych, którzy będą odpowiednio postrzegali i budowali wraz z nami nasz brand. Nasza strategia eksportowa stawia niekoniecznie na liczbę rynków, co w postrzeganiu „biznesowo-zarobkowym” brzmi może absurdalnie, ale przede wszystkim stawiamy na jakość współpracy z partnerami, sposób prezentacji i wspólne działania nad rozpoznawalnością Resibo".
  Rozwiń
 • Austriacy przenoszą się do Kętrzyna

  Nie słowa, a czyny! Jestem bardzo szczęśliwy i wiem, że to dopiero początek — mówi Ryszard Niedziółka. Co go tak cieszy? Praca dla 30 osób i to, że austriacka firma  przeniesie do Kętrzyna już od stycznia swoją produkcję. MST nawiązało współpracę z austriacką firmą Electro Terminal, produkującą złącza dla przemysłu oświetleniowego, instalacyjne i AGD. W Kętrzynie ruszy nowa produkcja złączy dla przemysłu AGD. Zatrudnienie przy niej ma znaleźć w pierwszej kolejności około trzydzieści osób, a docelowo przynajmniej drugie tyle. W dniach 22-23 października w Insbruku podjęto w tej kwestii stosowne porozumienia i ustalono szczegółowy plan działań.

  Rozwiń
 • SUPERSNOW: Kiedy po raz pierwszy usłyszał Pan o firmie Supersnow z Polski? Jaka była Pana pierwsza myśl?
  Erwin Petz: Supersnow było naszym partnerem podczas realizacji jednego z naszych szalonych pomysłów – podczas wiedeńskiego festynu Wiener Wiese, który odbywał się we wrześniu, zorganizowaliśmy prawdziwy turniej narciarski. Wydarzenie było bardzo spektakularne i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mediów. W podsumowaniu szefowa festynu zaznaczyła, że był to największy spektakl w historii Wiener Wiese. A zrobiliśmy go we współpracy właśnie z firmą Supersnow.
  Rozwiń
 • Łączna wartość kontraktu: 478,8 mln PLN brutto
  Inwestycja w formule: „projektuj i buduj”
  Termin realizacji: 32 miesiące

  30.07.2018 r. konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. (partner, 50%) oraz Budimex SA (lider, 50%) podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę na zaprojektowanie i budowę 16 km autostrady A1Tuszyn – granica woj. łódzkiego/śląskiego na odcinku A: węzeł Tuszyn (bez węzła) – węzeł Bełchatów (z węzłem). Zadanie zostanie zrealizowane w ciągu 32 miesięcy od dnia podpisania umowy z wyłączeniem z czasu prowadzenia prac budowlanych okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Nowy odcinek będzie przebiegał w istniejącym śladzie A1 Tuszyn – Piotrków Trybunalski. Inwestycja powstanie w systemie „projektuj i buduj”.

  Rozwiń
 • 4F wskoczyło na miejsce Audi

  Marka 4F została sponsorem głównym jednego z najważniejszych wydarzeń wśród sportów zimowych – Turnieju Czterech Skoczni. Kontrakt został podpisany na cztery lata z firmą Infront, która jest partnerem Niemieckiej i Austriackiej Federacji Narciarskiej (DSV i ÖSV). Zintegrowany z oficjalnym znakiem wydarzenia, logotyp marki 4F, będzie eksponowany podczas wszystkich konkursów Turnieju Czterech Skoczni.

  Rozwiń
 • Ponad 40 mln zł będzie kosztować budowa Zakład Radioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Ma być gotowy za półtora roku. 17 kwietnia 2018 podpisano stosowną umowę. Wykonawcą jest austriacka firma VAMED. Będzie to trzeci po Brzozowie i Rzeszowie ośrodek oferujący kompleksowe leczenie chorób nowotworowych.

  Rozwiń
 • 9 marca br. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli austriackiego klastra motoryzacyjnego ACstyria oraz Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Głównym punktem programu była merytoryczna dyskusja między przedsiębiorcami na temat współpracy w obszarze elektromobilności. Spotkanie odbyło się w gmachu Senatu RP na zaproszenie Wicemarszałek Senatu RP – Senator Marii Koc. Uczestnicy zostali też przyjęci przez kierownictwo Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

  Rozwiń
EUR PLN CHARTS