Drukuj stronę

Wywiad z Erwinem Petzem zarządzającym kolejkami górskimi w Riesneralm

SUPERSNOW: Proszę powiedzieć, od kiedy pracuje Pan w brażny związanej z systemami naśnieżania?
Erwin Petz: Od 14 lat zarządzam kolejkami górskimi w Riesneralm, tak więc od pierwszego dnia pracy na tym stanowisku mam do czynienia z tematem naśnieżania.
SUPERSNOW: Na czym polega praca dyrektora zarządzającego kolejek górskich w Riesneralm? Z jakiego rodzaju odpowiedzialnością ona się łączy?
Erwin Petz: Wielkim wyzwaniem jest fakt, że jako średniej wielkości firma możemy funkcjonować tyle lat oferując wyłącznie najwyższą jakość, bez możliwości sięgania do zasobów finansowych, z jakich korzystają duże obszary i regiony. Z drugiej strony, właśnie to zwiększa siłę innowacyjną naszej firmy i właśnie dzięki temu, przy pomocy unikalnych branżowych pomysłów, przekształciliśmy Riesneralm w uznany ośrodek narciarski. Oprócz zwykłej odpowiedzialności dyrektora zarządzającego, istotne dla mnie jest to, by przez wspólników i cały region być traktowanym jako wiarygodny partner, a przy tym nie zaniedbywać społecznych kompetencji pracowników.
SUPERSNOW: Kiedy po raz pierwszy usłyszał Pan o firmie Supersnow z Polski? Jaka była Pana pierwsza myśl?
Erwin Petz: Supersnow było naszym partnerem podczas realizacji jednego z naszych szalonych pomysłów – podczas wiedeńskiego festynu Wiener Wiese, który odbywał się we wrześniu, zorganizowaliśmy prawdziwy turniej narciarski. Wydarzenie było bardzo spektakularne i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mediów. W podsumowaniu szefowa festynu zaznaczyła, że był to największy spektakl w historii Wiener Wiese. A zrobiliśmy go we współpracy właśnie z firmą Supersnow.
SUPERSNOW: Co skłoniło Pana do wyboru firmy Supersnow GmbH z Roppen jako dostawcy armatek śnieżnych dla Riesneralm? Co myśli Pan o firmie Supersnow dzisiaj?
Erwin Petz: Nasz ośrodek wyposażony był dotychczas w instalacje naśnieżania firmy Wintertechnik, dlatego kiedy zakończyli oni działalność musieliśmy szukać nowego partnera dla kolejnych inwestycji. O tym, że wybraliśmy firmę Supersnow zadecydowały przede wszystkim dobre wyniki testów przeprowadzone przez nasz zespół naśnieżający i to właśnie to stało się podstawą decyzji zakupu armatek śnieżnych waszej firmy. Ważne było dla nas również to, że firma posiada oddział w Austrii i stąd może nas wspierać.
SUPERSNOW: Czy dzisiaj poleciłby Pan również innym ośrodkom narciarskim współpracę z Supersnow? Dlaczego?
Erwin Petz: Oczywiście, produkty Supersnow w porównaniu z produktami konkurencji uzyskują naprawdę najlepsze wyniki. Uwzględniając wszystkie aspekty jesteśmy bardzo zadowoleni ze stosunku ceny do wydajności.
SUPERSNOW: Czy uważa Pan, że istnienie nowej firmy, takiej jak Supersnow w Austrii (z Roppen w Tyrolu) jest dobre dla branży?
Erwin Petz: Jak najbardziej, to duża korzyść dla całej branży i należy z niej czerpać. Inne sektory branży wyraźnie pokazują nam, dokąd prowadzi polityka cenowa przy braku konkurencji.
SUPERSNOW: Czy będzie Pan chciał kontynuować współpracę z Supersnow?
Erwin Petz: Dopóki wysoka jakość maszyn, wsparcie na miejscu i polityka cenowa będą odpowiednie, będziemy nadal współpracować. Co oczywiście nie oznacza, że oczywiście cały czas drugim okiem spoglądamy na pozostałą część rynku.

EUR PLN CHARTS