Drukuj stronę

Austriacy przenoszą się do Kętrzyna

Nie słowa, a czyny! Jestem bardzo szczęśliwy i wiem, że to dopiero początek — mówi Ryszard Niedziółka. Co go tak cieszy? Praca dla 30 osób i to, że austriacka firma  przeniesie do Kętrzyna już od stycznia swoją produkcję. MST nawiązało współpracę z austriacką firmą Electro Terminal, produkującą złącza dla przemysłu oświetleniowego, instalacyjne i AGD. W Kętrzynie ruszy nowa produkcja złączy dla przemysłu AGD. Zatrudnienie przy niej ma znaleźć w pierwszej kolejności około trzydzieści osób, a docelowo przynajmniej drugie tyle. W dniach 22-23 października w Insbruku podjęto w tej kwestii stosowne porozumienia i ustalono szczegółowy plan działań.
To zwieńczenie jednego z projektów, który Ryszard Niedziółka przejął wiosną tego roku, jako „Dyrektor do spraw wdrażania projektów strategicznych” w MST. Od 1 marca 2018 MST jest również dystrybutorem Electro-Terminala na Polskę w zakresie złączy dla przemysłu  oświetleniowego i z łączy elektroinstalacyjnych.

— Zatrudnienie będziemy oferować na podstawowych stanowiskach produkcyjnych. Każdy zainteresowany pracą może się do nas zgłosić. Zależy mi na tym, aby w pierwszej kolejności zatrudniać pracowników od nas z miasta i powiatu, natomiast jeżeli to się nie uda to znowu sięgniemy po obcokrajowców. We wrześniu 2017 przetransferowaliśmy jeden z zakładów LG spod Wrocławia. Zatrudnienie wtedy znalazło około 100 osób. Niestety pomimo szczerych chęci na około stu siedemdziesięciu kandydatów z Urzędu Pracy wybraliśmy i podpisaliśmy umowy z szesnastoma osobami. W świetle zaistniałej sytuacji musieliśmy uzupełnić załogę obcokrajowcami, w przeciwnym razie projekt nie zostałby zrealizowany. Ważne jest również to, że przy kreowaniu podstawowych stanowisk pracy powstają również lepiej płatne stanowiska specjalistyczne. Teraz liczymy na to, że to mieszkańcy Kętrzyna i powiatu w pierwszej kolejności znajdą u nas zatrudnienie - mówi Jarosław Sachryń, prezes MST.

Radości z sukcesu nie kryje też Ryszard Niedziółka. — Nie słowa, a czyny! Jestem bardzo szczęśliwy i wiem, że to dopiero początek — zapowiada były starosta. Jak dodaje, podczas październikowego spotkania doszło do finalizacji i ustalenia dalszych konkretnych działań w celu przeniesienia produkcji do Kętrzyna. — Nie chwaliłem się tym zbyt mocno do tej pory, bo biznes nie zawsze lubi takie "nagłaśnianie". Ja wolę mówić o tym, co zrobiłem, co zrobiliśmy, a nie o tym, co dopiero jest w planach” — twierdzi. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w trakcie realizacji są kolejne podobne projekty.

Electro-Terminal to uznany na całym świecie specjalista w zakresie złączy elektromechanicznych i komponentów systemowych do oświetlenia i sprzętu AGD oraz instalacji budowlanych. Magnetic Systems Technology Sp. z o.o Sp. k. (występująca na rynku pod marką MST) działa w branży elektronicznej i zajmuje się produkcją komponentów do przemysłu oświetleniowego. Głównym profilem działalności jest produkcja komponentów do przemysłu oświetleniowego: modułów LED, zasilaczy LED, stateczników elektromagnetycznych mHID i FLUO, systemów zintegrowanych HID, zapłonników do lamp HID, cewek filtrujących oraz kompensacyjnych. Firma zatrudnia aktualnie około 260 pracowników w tym około 60 obcokrajowców.
Źródło: ketrzyn.wm.pl

EUR PLN CHARTS